Sport

Josip Kralj slavi prvi pogodak na utakmici (foto: Boris Kera)

Jučer je u sklopu 24. kola 1. ŽNL na Lapadu odigrana utakmica između ekipa HNK Dubrovnika 1919 i ONK Metkovića. Slavili su domaćini rezultatom 2:1. Prvi pogodak pao je već u 4. minuti. Denis Kočić odlično je ubacio loptu iz kornera, a Josip Kralj je potpuno neometan ubacio u mrežu s nekih 5 metara udaljenosti. Loša reakcija obrane Metkovića. Na 2:0 povisio je Goran Šorgić u 29. minuti. Opet je Kočić iz slobodnog udarca zakuhao situaciju. Njegov udarac odbio je vratar Marević ravno u noge crnoj mambi, koji je neumoljivo posprema u mrežu. Njegov 15. pogodak sezone!
Jedini pogodak gostiju pao je u 85. minuti. Ivan Bebić krasno je lobovao Tomija Saltarića.

REZULTATI 24. KOLA:
Dubrovnik 1919. – ONK Metković 2:1, Župa dubrovačka – Hajduk 1932. 3:2, Gruda: Slaven – Jadran Luka Ploče 0:0, Grk – Gusar 1:3, Omladinac – Croatia (odgođeno), slobodni su bili Orebić i Maestral.