Sport

Fantastični Tutavac presudio Croatiji iz Gabrila

Mario Tutavac – strijelac dva pogotka

U zaostalom susretu 14. kola 1. ŽNL momčad Dubrovnika 1919. pobijedila je ekipu Croatie iz Gabrila rezultatom 1:3. Posebno raspoložen bio je Mario Tutavac koji je dvaput tresao mrežu domaćina.

Dubrovačka momčad povela je u 14. minuti. Maro Kalauz nabacio je savršenu loptu za Tutavca, koji ju je glavom pospremio u mrežu. Na 1:1 izjednačio je Josip Zadro u 39. minuti i s tim rezultatom pošlo se na odmor. U u 69. minuti još jedan odličan ubačaj, ovaj put Marka Medara za Tutavca, koji i drugi put trese mrežu domaćina. Na konačnih 1:3 postavio je Lovro Butorac nakon filigranski točnog centaršuta Gorana Šorgića.

Zaostala utakmica 14. kola: Croatia – Dubrovnik 1919. 1:3,
21. kolo:  Hajduk 1932. – Jadran LP 0:5,  Gusar – Slaven 1:0, Maestral – Župa dubrovačka 2:0, Orebić – Grk 1:0, ONK Metković – Omladinac 3:0 (gosti nisu doputovali) , slobodni Dubrovnik 1919 – Croatia.