Sport

Nemile scene na Šupjaci (foto: Boris Kera)

Baldo Cicijelj donio je pobjedu GOŠK-u na teškom gostovanju kod Konavljanina u naelektriziranom derbiju 20. kola 1. ŽNL. Iznimno nervoznu utakmicu bolje je započeo Konavljanin, koji je odmah na početku utakmice zaprijetio preko Davorina Krešića iz slobodnog udarca. Lopta je prošla tik pored vratnice.  U 10. minuti GOŠK je ostao bez Frana Mrđena, koji je iz igre isključen zbog prigovora. Nakon toga se igra zaoštrila pa je glavni sudac Renato Lacić imao pune ruke posla. U više navrata morao je razdvajati sukobljene igrače. U 37. minuti Baldo Cicijelj iskoristio je gužvu u šesnaestercu svladao popularnog Borasa.

Na poluvremenu je situacija kulminirala kada se trener domaćih Matić sukobio s gostujućim igračima. Zaista scene kakve ne želimo gledati na zelenim travnjacima.

Nakon što su se smirile tenzije, GOŠK je zagospodario terenom i imao više prilika, no najizglednija je ipak bila ona domaćina pred sam kraj utakmice kad se zatresla vratnica Varisa Sarića.

GOŠK je ovom pobjedom povećao prednost pred Gusarom na 17 bodova, a sljedeće kolo igra se u nedjelju, 15 svibnja na Lapadu protiv Maestrala.

Rezultati 20. kola:

Maestral – ONK Metković 0:4, Gusar – Croatia 3:2, Hajduk 1932. – Jadran 1929. 3:0, Konavljanin – GOŠK 0:1,  Župa dubrovačka – Grk 2:0, Orebić – Slaven 3:0 (bb).