Sport

Kiks Squarea protiv posljednje momčadi na tablici

U 21. kolu 1. Hrvatske malonogometne lige odigrali smo ispod očekivanja kod fenjeraša lige, MNK Murter, 3:3 (2:0). Bila je to utakmica u kojoj smo tražili sva tri boda, međutim prema prikazanoj igri možemo biti zadovoljni osvojenim.

Murter je već nakon 12. minuta igre imao visokih 2:0, a oba pogotka postigao je iz dvije kontre. Od početka do kraja susreta Murterini su igrali ‘bunker’ u svojih šest metara, a prijetili su iz kontri i polukontri što se na kraju pokazalo kao pun pogodak.

Naša je momčad u prvom dijelu imala niz prilika, međutim bez prave završnice iako treba istaknuti stative Đuraša i Šamije. Nastavak je donio istu igru, Square je imao posjed lopte i pokazao agresivniji pristup dok je Murter sve bazirao na obrani i kontrama.

U 25. minuti Maro Đuraš pogodio je za 2:1, a pet minuta nakon toga Murter je iz još jedne polukontre stigao do visokih 3:1! Sedam minuta prije kraja Marinko Mavrović odlučio se za igrača-vratara, a to mu se isplatilo tek u 37. minuti kada je Šamija pogodio za 3:2. Minutu i 15 sekundi do kraja susreta Rezo je primio loptu na oko 5-6 metara te iskosa silovito pogodio uz stativu za 3:3 što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.

Kao svjetlu točku na kraju treba izdvojiti vratara Murtera, Pavla Mudronju, koji je tijekom svih 40 minuta bio na visini zadatka, a koji je ujedno i najzaslužniji što je njegova momčad osvojila bod iako je čak zaslužila i više.

Nama preostaje nada boriti se do posljednje prvenstvene sekunde, naime, u posljednjem kolu dočekujemo Vrgorac – izravnog konkurenta za ulazak u polufinale. Za ulazak u polufinale igra nam jedino pobjeda.

Poznata su već tri od četiri polufinalista, a to su FC Nacional Zagreb, Split Tommy i Futsal Dinamo. Četvrtog sudionika doznati ćemo nakon utakmica Square – Vrgorac odnosno Uspinjača – Murtera.