Sport

Nezaustavljivi Šorgić i Kočić potopili glavnog konkurenta za naslov

Goran Šorgić – 13 pogodaka u 12 utakmica (foto: Boris Kera)

Nogometaši Dubrovnika danas su u Orebiću protiv istoimenog domaćina napravili ogroman korak ka osvajanju 1. Županijske nogometne lige! U susretu 12. kola izabranici Dubravka Sokola pobijedili su glavnog konkurenta za naslov rezultatom 3:2. Pogotke za Dubrovnik 1919 postigli su nezaustavljivi Goran Šorgić i Denis Kočić.

Spektakularnim udarcem s preko 30 metara Šorgić je u 21. minuti načeo mrežu domaćina, a još jednu izvrsnu predstavu okrunio je pogotkom u 46. minuti na asistenciju Romana Sokola. Njegov 13 pogodak u 12 utakmica. Kakva forma!

Denis Kočić još jednim fenomenalnim slobodnim udarcem u 80. minuti postavlja rezultat na visokih 3:0 i gasi nadu domaćina u mogući preokret. No, izabranici Zorana Slikovića pred sam kraj utakmice se bude i dolaze do rezultata 3:2. Tino Bikić pogodio je mrežu gostiju mrežu u 88., a 2 minute poslije strijelac je bio Dario Mrgudić.

Potpuni preokret spriječio je raspoloženi vratar Dubrovnika Vedran Žuro.

Još su igrali Maestral – Grk 3:2