Sport

Preokret u Župi. Dubrovnik od vodstva 2:0 do poraza od 2:4

Dubrovnik 1919. poražen je u 8. kolu 1. ŽNL na gostovanju kod Župe dubrovačke rezultatom 4:2. Zamjena domaćinstava zbog zauzetosti terena na Lapadu (utakmica GOŠK-a i Junaka) izabranicima Ahmeta Brkovića nije bila sretna. Iako su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 2:0 (Rezo, Noković), crveno-plavi su odigrali katastrofalno drugo poluvrijeme. Prvo se ozlijedio vratar Saltarić, a nakon toga je Frano Mrđen zbog svađe s trenerom Brkovićem napustio teren i dobio drugi žuti karton. Uslijedila je golijada Župljana –  Velimir Kajba zabio je 3 gola, a Matej Nađ postavio je na konačnih 4:2.

REZULTATI 8. KOLA:

Župa dubrovačka – Dubrovnik 1919. 4:2,  Konavljanin – Hajduk 1932. 2:0, Maestral – Croatia 1:3,  Slaven – Gusar 3:1,  Grk – ONK Metković 3:0, Žrnovo – Orebić 2:3.