Sport

HNK Dubrovnik 1919 zapeo je u prvom kolu Županijskog kupa. U utakmici koja se odigrala danas poslijepodne na stadionu Lapadu slavila je momčad Croatie iz Gabrila rezultatom 2:0. Oba pogotka djelo su Petra Matane. Prvog je postigao glavom u 63. minuti nakon odličnog prodora i ubačaja Kristijana Ređepaja, a drugi u 71. minuti kada je odbijenu loptu Primića nakon udarca Slađenka Marića s lakoćom pospremio u gol.

Prvo poluvrijeme obilježila je ozljeda najboljeg strijelca Dubrovnika Gorana Šorgića, koji je nakon jedne od prigoda nezgodno pao na rame te zbog jake boli morao napustiti travnjak. Prema prvim informacijama, Goran je ozlijedio tetivu ramena te će morati strogo mirovati sljedeća 3 mjeseca.