Sport

U polufinalnoj utakmici Županijskog kupa koja je odigrana danas na stadionu u Lapadu, momčad GOŠK-a uz velike je muke pobijedila ekipu Orebića i to nakon izvođenja kaznenih udaraca. Rezultat nakon 90 minuta bio je 2:2.

GOŠK je poveo iz slobodnog udarca pred kraj prvog poluvremena. Krasno je pogodio Baldo Cicijelj. Nakon gola Milan Petrović vadi napadača Caputa i uvodi veznjaka Ivaniševića što to mu se odbilo od glavu već u 55. minuti, kada Orebić odgovara na spektakularan način! Sandro Salacan svom je snagom naletio na odbijenu loptu i s nekih 30-tak metara pogodio u same rašlje Sarića.

Tada GOŠK prebacuje u brzinu više i nakon kratkog pritiska izjednačuje u 80. minuti preko Domagoja Veraje, koji nakon odličnog proigravanja raspoloženog Cicijelja izbjegava offside zamku i precizno pogađa za 2:1. No, ni tu nije kraj. Sandro Salacan u 84. ponovo izjednačuje s bijele točke. Jedanaesterac je skrivio Nihad Mujkić koji je pri padu slučajno igrao rukom i spriječio sigurni gol Vodopića.

Uslijedio je rulet jedanaesteraca u kojem svi pogađaju, osim posljednjeg izvođača Matea Vodopića, čiji udarac brani Faris Sarić. Uslijedilo je veliko slavlje domaćina koji će u finalu igrati protiv Neretvanca, koji je u drugom polufinalu svladao Zmaja iz Blata rezultatom 4:2.