Sport

imageSPORT

Istvan Kavecz iz Mađarske pobjednik je međunarodne brdske utrke Nagrada Dubrovnika – Memorijal Željko Đuratović, koja se vozila danas na stazi Komolac – Brgat. Vozeći svoj BMW E90 član SZASZ Motosport kluba bio je brži za skoro deset sekundi od drugoplasiranog Tomislava Muhvića, člana Auto kluba ‘Petar Klepac’, dok je na trećem mjestu završio Petar Dajak, član Ragusa Racinga s zaostatkom nešto više od deset sekundi.  Maro Slade, član Dubrovnik Racinga završio je na četvrtom mjestu s 14 i pol sekundi zaostatka za Kaveczom.

Hrvoje Čikor (Dubrovnik Racing) pobjednik je brdske utrke Komolac – Brgat u klasi N1 , Stijepo Manenica (Dubrovnik Racing) pobjednik je u klasi N2 , Kristijan Marinić (Petar Klepac) u klasi N3 Tomislav Muhvić (Petar Klepac) u klasi N4 , Tonči Stahor (Dubrovnik Racing) u klasi A6 Ivan Pulić (Dubrovnik Racing) u klasi A7, Žarko Knego (Dubrovnik Racing) u klasi A8 , Mario Barović (Dubrovnik Racing) u klasi SP 12, Maro Franić (Dubrovnik Racing) u klasi H14Mario Jurišić (RI Autosport) u klasi H15 , Nikola Rožić (Trogir) u klasi H24 , Željko Pavičić (Zanatlija) u klasi H16 , Miroslav Herceg (Pula Rovinj) u klasi H17, Josip Prizmić (Pelješac Racing) u klasi E1 11,  Petar Dajak (Ragusa Racing) klasi E1 23  i Toni Goleš (Trogir) u klasi KUP 21 .

Osvajanjem bodova na posljednjoj brdskoj utrci sezone AK Dubrovnik Racing i službeno je postao ekipni prvak Hrvatske. U pojedinačnoj konkurenciji državni prvak u grupi ‘A’ postao je član Dubrovnik Racinga Hrvoje Čikor, u grupi ‘H’ Riječanin Siniša Krainc (Šibenik), dok je Tomislav Muhvić iz Auto kluba ‘Petar Klepac’ zaslužio naslov najboljeg u grupi ‘N’.

Bitno je spomenuti kako je u današnjoj utrci nastupilo 70 vozača, a utrku nisu završili Dean Kopajtič (AK Rijeka) i Nemanja Kašcelan (AK Blažo Smiljanić). Izletjeli su sa staze, no srećom bez ozljeda.