Uncategorized

Slavlje Cvjetkovića i Šamije (foto: Boris Kera / Izuzetno.com)

Večeras je u Gospinom polju u sklopu 10. kola 1. HMNL odigran susret između dubrovačkog Squarea i Murtera. Momčad Marinka Mavrovića slavila je s visokih 4:0 i zasjela na treće mjesto prvenstvene ljestvici. Zgoditke za domaće zabili su Šamija (2), Bevanda i Bačić.

U siromašnom prvom poluvremenu više od igre imala je domaća ekipa. Nakon brojnih prigoda mrežu je u 12. minuti lijepim udarcem zatresao Marinko Šamija. Pogotku iz kontranapada prethodila je odlična golmanska intervencija Zorana Primića, koji je osujetio stopostotnu šansu Antonija Jamičića. S tim rezultatom otišlo se na predah.

U drugom poluvremenu Square je povećao agresiju na suparničku momčad, što je urodilo plodom u 28. minuti, kada je Tomislav Bevanda na asistenciju Cvjetkovića iz drugog pokušaja uspio zatresti mrežu vratara Mudronje. Na 3:0 povisio je Marinko Šamija nakon greške Murtera. Bačić je presjekao loptu i duplim pasom odlično asistirao raspoloženom Kninjaninu.

Na konačnih 4:0 postavio je Antun Bačić nakon pogreške Troskota pogotkom s polovice terena.

Važno je napomenuti kako je trener Mavrović priliku večeras dao većem broju mladih igrača (Kuraja, Zvone, Čupić), koji svakom novom utakmicom rastu i opravdavaju ukazano im povjerenje.